Desktop PC Core i5 9th Gen 19" Monitor 16GB RAM
Price in Bangladesh
৳29,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 9th gen 19" monitor 16gb ram in Bangladesh is ৳29,500 only. Buy Desktop pc core i5 9th gen 19" monitor 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 29,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-9400 9th Gen |
| Processor Speed | 9M Cache, up to 4.10 GHz |
| Main Board | Gigabyte H310 9th Gen |
| Monitor | New GigaSonic 19" LED Monitor |
| RAM | Adata16GB DDR4 |
| Hard Disk | Kingsapce 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Built-in HD Graphics |
| Networking | Ethernet |
| Keyboard | Hi-Power |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop computer is powered by an Intel Core i5 9th generation processor. It has Adata 16GB DDR4 RAM, GigaSonic 19" LED Monitor and Kingspace 512GB SSD. The desktop PC features a GIGABYTE H310 9-Gen motherboard, Hi-Power wired multimedia keyboard, HP USB optical mouse, OVO standard casing and Windows 10+11 Pro operating system.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 9th Gen 19" Monitor 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★