Desktop PC Core i7 1st Gen 8GB RAM / 1TB HDD
Price in Bangladesh
৳15,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 1st Gen |
| Processor Speed | 2.80GHz / 8MB Cache |
| Main Board | Intel H55 Esonic |
| Monitor | HP 20-inch LED HD 2color mark |
| RAM | Samsung 8GB DDR3 1333bus |
| Hard Disk | Samsung 1TB 7200rpm (Used) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built-in On Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | Standard |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i7 1st Gen processor, Intel H55 Esonic motherboard, Samsung 1TB 7200rpm (Used) HDD, Samsung 8GB DDR3 RAM, 2GB Built-in graphics, Wi-Fi, LAN, USB mouse & keyboard, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 1st Gen 8GB RAM / 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★