Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" Monitor
-21%
Price in Bangladesh
৳16,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" monitor in Bangladesh is ৳16,000 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 256gb ssd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 22%
৳20,500
৳ 16,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.90 GHz 8M Cache |
| Main Board | Esonic H-61 |
| Monitor | 19 inch LED |
| RAM | 16GB DDR-3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i7-3770T 3rd-generation processor, 16GB DDR3 RAM, 256GB SSD storage capacity, an Esonic H-61 motherboard, 2GB Build HD Board graphics card, 19" LED monitor, a USB-standard keyboard, and a mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 256GB SSD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★