Desktop PC Core i7 3rd Gen 22" Value Top Monitor
Price in Bangladesh
৳19,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 22" value top monitor in Bangladesh is ৳19,500 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 22" value top monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 19,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3th Generation |
| Processor Speed | Turbo Frequency Up to 3.40GHz |
| Main Board | H61-ASUS, GIGABYTE, 3GEN |
| Monitor | New Value Top 22 inch LED HD 4K Monitor |
| RAM | 8GB DDR3,1600bus Adata |
| Hard Disk | 128GB Kingspece |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics HD.Builtin |
| Networking | Wi-Fi |
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Mouse | Standard Mouse |
| Modem | Yes |
| Casing | GIGASON |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i7 3rd generation processor, up to 3.40GHz turbo frequency, H61-ASUS GIGABYTE motherboard, new Value Top 22 inch LED HD 4K monitor, 8GB DDR31600bus Adata RAM, 128GB Kingspece SSD Hard Disk, Intel 4GB Graphics HD built-in, standard keyboard & mouse, Intel heavy cooling, ATX 24pin, 450w/500watt power supply, Driver CD, and GIGASON casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 22" Value Top Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★