Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM HP 19" LED Monitor
-15%
Price in Bangladesh
৳15,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 3rd Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.90 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Used HP 19" LED 1 Color Mark |
| RAM | AData 16GB DDR3 |
| Hard Disk | New 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 8GB |
| Audio / Speaker | HD Realteck |
| Networking | 10 / 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Modem | 2G / 3G / 4G support |
| Casing | SkyView ATX thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has an Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, Intel Core i7 3rd generation processor, 16GB DDR3 RAM, 256GB SSD, DVD writer an HP 19-inch LED monitor and SkyView ATX thermal Casing
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM HP 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★