Desktop PC Core i7 3rd Gen 8GB RAM 240GB SSD
-15%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳13,000
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 |
| Processor Speed | 3.4 GHz Up to 3.9 GHz, 8 MB Cache |
| Main Board | Intel Chip H-81M |
| RAM | 8GB DDR-3 |
| Hard Disk | 240GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | HD Audio |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Optical |
| Modem | 4G Support |
| Casing | ATX Casing With Power Supply |
📖 Overview
Intel Core i7 3rd generation processor, Intel chipset H-61, 8GB RAM, 240GB hard disk drive, standard keyboard, USB optical mouse, ATX casing with power supply, 77W thermal design power.
5.0
★★★★★
2 reviews
R
Md Hridoy Hassan
28 February 2021 01.29 PM
Overall
★★★★★
Bai elephant road kon jaigai
R
Apel Mahmud
04 October 2019 03.10 PM
Overall
★★★★★
good