Desktop PC Core i7 3rd Gen 128GB SSD 22" LED Monitor
-27%
Price in Bangladesh
৳16,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 3rd gen 128gb ssd 22" led monitor in Bangladesh is ৳16,000 only. Buy Desktop pc core i7 3rd gen 128gb ssd 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 27%
৳22,000
৳ 16,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40GHz Clock Speed, 8MB Cache |
| Main Board | Intel H61 |
| Monitor | 22" LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Intel UHD on Board Graphics |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Standard ATX Casing |
| Software | Windows Free |
📖 Overview
The desktop computer features an Intel core i7 3rd generation processor, 8GB RAM, Intel H61 motherboard, 22" LED monitor, 128GB SSD, USB standard keyboard & mouse, and ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 128GB SSD 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★