Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 256GB SSD
-22%
Price in Bangladesh
৳19,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Gigasonic 19 inch LED |
| RAM | AData 16GB 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 8GB Graphics |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Combo RGB keyboard |
| Mouse | Combo RGB mouse |
| Casing | NJ Mini RGB Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC offers an Intel Core i7 3rd Gen processor which speeds 3.20GHz 8MB cache. It has a Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, 256GB SSD storage, 16GB DDR4 RAM, and NJ Mini RGB casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★