Gaming PC Core i7 3rd Gen 22" Borderless LED / 16GB RAM
-7%
Price in Bangladesh
৳23,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz / 8MB |
| Main Board | Gigabyte H61 with HDMI port 3rd gen |
| Monitor | Xiaomi MI 241C 22-inch.Borderless LED + HDMI Port Full Intact |
| RAM | Adata 16GB DDR3 1333 BUS |
| Hard Disk | Hitachi 512GB 7200rpm SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB HD Graphics |
| Optical Drive | Driver CD |
| Audio / Speaker | Built in |
| Networking | Built in |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | ATX Thermal Gaming |
📖 Overview
This Gaming PC arrives with a Gigabyte H61 with HDMI port 3rd gen motherboard, intel core i7 3rd generation processor, 22-inch Xiaomi MI 241C monitor, 16GB RAM, 512GB SSD, USB standard keyboard and mouse, 500W power supply, etc.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 3rd Gen 22" Borderless LED / 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★