Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 512GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳13,500
৳ 12,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4770 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40GHz, 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H81M 4th Generation |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 1600 Bus |
| Hard Disk | 512GB SATA 2.5 Inch |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Realtek HD |
| Networking | 100/1000MBPS Network |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Optical |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Gigasonic ATX |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i7 4th generation powerful processor with a base frequency of 3.40GHz. It has Gigabyte H81M 4th generation motherboard, 8GB DDR3 RAM, 512GB SATA 2.5 Inch SSD, and a Gigasonic ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★