Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM with 17" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳11,200
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram with 17" led monitor in Bangladesh is ৳11,200 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen 8gb ram with 17" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 11,200
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte- H-81M |
| Monitor | 17" LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000Mbps LAN Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC comes with an Intel Core i7-4700 4th Generation processor, 8GB RAM, 128 SSD, Intel HD 4GB graphics card in Built, networking, keyboard, USB and Windows software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen 8GB RAM with 17" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★