Desktop PC Core i7 4th Gen Gigabyte- H-81M & 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳13,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen gigabyte- h-81m & 8gb ram in Bangladesh is ৳13,800 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen gigabyte- h-81m & 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 13,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte- H-81M |
| Monitor | Esonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features a Gigabyte H-81M motherboard, Intel Core i7-4700 4th Generation processor, a 17-inch LED monitor, 8GB RAM, 500GB HDD, an Intel HD 4GB graphics card, networking, keyboard, USB, and Windows software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen Gigabyte- H-81M & 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★