Desktop PC Core i7 4th Gen with 8GB RAM 19" LED Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 4th gen with 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc core i7 4th gen with 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳16,000
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4700 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.40 GHz, 8 Cache, 8 Threads, 4 Cores |
| Main Board | Intel H81M |
| Monitor | Starex 19 Inch LED Monitor |
| RAM | AData 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4400 |
| Audio / Speaker | HD Realtech |
| Networking | 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | Giga Sonic USB |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 4G Support |
| Casing | View One ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features an Intel H-81M motherboard, Intel Core i7 4th generation processor, Starex 19-inch LED monitor, AData 8GB DDR3 RAM, 256GB SSD storage, and View One ATX cashing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 4th Gen with 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★