Desktop PC Core i7 6th Gen 1TB HDD
-10%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 1tb hdd in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳16,800
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.30 GHz |
| Main Board | Asus H110M-K |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 1 TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Intel HD Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i7 6th generation processor, 8GB DDR4 computer memory, 1TB HDD, Asus H110M-K motherboard, intel built-in 2GB shared HD graphics, and an ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★