Desktop PC Core i7 6th Gen 16GB RAM 19" LED Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳22,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 16gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳22,400 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 16gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳24,000
৳ 22,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.20 GHz, 8M Cache |
| Main Board | Asus/Gigabite H110M Motherboard |
| Monitor | China 19" LED Monitor |
| RAM | 16GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 8GB HD Graphic |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO RGB 3708 ATX Thermal |
| Software | Windows 10 / Windows 11 |
📖 Overview
This Desktop PC has a 19" LED monitor. It is powered by an Intel Core i7 6th generation processor that can generate speed up to 4.20 GHz, 8M Cache. It has 16GB DDR4 2666MHz RAM and 256GB SSD, Asus / Gigabyte H110M motherboard, and built-In On Board 8GB HD graphic.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 16GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★