Desktop PC Core i7 8th Gen 16GB RAM 256GB SSD
-1%
Price in Bangladesh
৳33,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 8th gen 16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳33,000 only. Buy Desktop pc core i7 8th gen 16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳33,500
৳ 33,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8700 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.20GHz, 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte h-310M |
| Monitor | 22" LED ips 100Hz Borderless |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 4GB On Board |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | 100 / 1000 MBPS Built in on Board |
| Keyboard | RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | RGB Gaming Mouse |
| Casing | RGB Gaming Casing |
📖 Overview
This desktop Pc has an Intel Core i7-8700 8th generation processor, Base Frequency 3.20GHz, 8MB Cache, 16GB DDR3 RAM, 256GB SSD, a 22" LED IPS 100Hz Borderless Monitor, RGB Gaming Keyboard, RGB Gaming Mouse, and RGB Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 8th Gen 16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★