Desktop PC Core i7 8th Gen with 16GB RAM 480GB SSD
-5%
Price in Bangladesh
৳24,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 8th gen with 16gb ram 480gb ssd in Bangladesh is ৳24,000 only. Buy Desktop pc core i7 8th gen with 16gb ram 480gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳25,500
৳ 24,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-8700 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.0GHz Up to 4.70 GHz,12MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H310M H 8th Gen Micro ATX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 480GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in UHD 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | Gigabit LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Por |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
Desktop PC included Gigabyte H310M H 8th gen micro ATX motherboard, 480GB SSD storage capacity, 16GB RAM, USB standard keyboard, and USB standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 8th Gen with 16GB RAM 480GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★