Dell Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD Desktop PC
-4%
Price in Bangladesh
৳4,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳4,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳4,200
৳ 4,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed | 2.66GHz Base Frequency Speed |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel GMA X4500 |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | LAN, VGA, USB, Audio |
| Keyboard | No |
| Mouse | No |
| Casing | Dell Casing |
📖 Overview
This Dell desktop PC comes with an intel core 2 duo processor that includes 4 GB RAM & 500GB HDD drive capacity. The processor offers to run smoothly with a 2.66GHz frequency speed.
Be the first to review
Share your experience with Dell Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD Desktop PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★