Desktop PC i3 3rd Gen 8GB RAM / 256GB SSD & 17" LED
-4%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc i3 3rd gen 8gb ram / 256gb ssd & 17" led in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc i3 3rd gen 8gb ram / 256gb ssd & 17" led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳11,000
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-G-3220 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.30GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Esonic H61 DDR3 |
| Monitor | Esonic 17" LED |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 3000 Graphics |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3-G-3220 3rd Generation processor, a 17" LED monitor, 8GB DDR3 RAM, 256GB SSD hard disk, Intel HD 3000 graphics card, 10/100/1000 networking, USB standard keyboard and mouse, and an ATX casing with power supply.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC i3 3rd Gen 8GB RAM / 256GB SSD & 17" LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★