Desktop PC i5 4th Gen Gigabyte H81 & Xstar 128GB SATA
-36%
Price in Bangladesh
৳10,199
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc i5 4th gen gigabyte h81 & xstar 128gb sata in Bangladesh is ৳10,199 only. Buy Desktop pc i5 4th gen gigabyte h81 & xstar 128gb sata at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 36%
৳16,000
৳ 10,199
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen Processor |
| Processor Speed | Maximum 3.20 GHz & Base frequency 2.80 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| RAM | Genuine 4GB + 4GB DDR3 1600Mhz (Lifetime Replacement Warranty) |
| Hard Disk | Xstar 128GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | intel HD 4600 Graphics |
| Casing | OVO Mini Tower Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i5 4th Gen Processor, Gigabyte H81 Motherboard, genuine DDR3 1600 MHz 4GB + 4GB RAM, Xstar 128GB SATA SSD, OVO 450 watt PSU, and OVO Mini Tower Casing. It is ideal for office work & freelancing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC i5 4th Gen Gigabyte H81 & Xstar 128GB SATA and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★