Desktop PC Intel Core i7 6th Gen 8GB DDR3 RAM 256GB SSD
-17%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 6th gen 8gb ddr3 ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Desktop pc intel core i7 6th gen 8gb ddr3 ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳22,500
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-4770 4th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 3.90 GHz |
| Main Board | Intel H110 |
| Monitor | Giga Sonic 19" LED HD |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 2GB HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek HD |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | ATX Small Tower Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i7 6th generation processor, Intel H110 motherboard, Giga Sonic 19-inch HD LED, 8GB DDR3 RAM, 256GB SATA SSD, USB standard keyboard and mouse, and ATX small casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 6th Gen 8GB DDR3 RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★