Student Budget Desktop Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD
-37%
Price in Bangladesh
৳7,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2 Duo E8400 Processor |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Main Board | Gigabyte |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Disk | 500 GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 256 MB Built-in Graphics |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Student budget desktop has Intel core 2 duo processor, up to 3GHz processor speed, Gigabyte motherboard with 256MB built-in graphics, 4GB DDR3 RAM, 500GB hard disk drive, USB keyboard, and ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Student Budget Desktop Core 2 Duo 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★