Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 120GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳5,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 4th gen 4gb ram 120gb ssd in Bangladesh is ৳5,800 only. Buy Desktop pc intel core i3 4th gen 4gb ram 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳6,200
৳ 5,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H81 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR-3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 4th generation processor, up to 3.40 GHz processor speed, Gigabyte-H81 motherboard, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 120GB SATA SSD, 2GB Build-in HD board graphics, Windows 10 64 Bit Pro, and ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 4GB RAM 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★