Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 120GB SSD 4GB RAM
-21%
Price in Bangladesh
৳7,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 4th gen 120gb ssd 4gb ram in Bangladesh is ৳7,500 only. Buy Desktop pc intel core i3 4th gen 120gb ssd 4gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 21%
৳9,500
৳ 7,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4140 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Gigabyte-H81M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Giga Sonic Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Gigabyte H81M motherboard, Intel Core i3 4th gen processor, 4GB DDR3 RAM, 120GB SATA SSD storage capacity, Giga Sonic thermal casing, and Wired keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 4th Gen 120GB SSD 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★