Desktop PC Intel Core i3 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳21,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i3 6th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳21,500 only. Buy Desktop pc intel core i3 6th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 14%
৳25,000
৳ 21,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Generation |
| Processor Speed | 3.90 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported Expensive Motherboard |
| Monitor | 21.5" Hikvision DS-D5022F2-2P2/CBD 100Hz Full HD IPS |
| RAM | 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Gigasonic Mini Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This is a desktop PC with an Intel Core i3 processor. It also includes an Asus H110M C2 NVMe motherboard, a Hikvision DS-D5022F2-2P2/CBD 21.5" full HD IPS monitor, 8GB DDR-4 RAM, 256GB NVMe SSD hard disk, 4GB built-in HD graphics card, Gigasonic soft keyboard, HP M10 wired mouse, and Gigasonic mini casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i3 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★