Desktop PC Core i5 2nd Gen 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳15,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 19" led monitor in Bangladesh is ৳15,800 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 15,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | Asus H-61M 3-Gen |
| Monitor | 19" LED Monitor |
| RAM | Adata 16GB DDR3 |
| Hard Disk | KingSpace 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Graphics HD |
| Keyboard | Standrad Keyboard Hi Power |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i5 2nd Gen processor, Asus H-61M motherboard, 16GB DDR3 RAM, and a 256GB SSD. It also includes a casing from 8GB Graphics HD, a High-power standard keyboard, a 3G / 4G Support modem, and an Ovo standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★