Desktop PC Intel Core i5 2th Gen 120GB SSD + 500GB HDD
-40%
Price in Bangladesh
৳14,951
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 2th gen 120gb ssd + 500gb hdd in Bangladesh is ৳14,951 only. Buy Desktop pc intel core i5 2th gen 120gb ssd + 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 40%
৳25,000
৳ 14,951
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 2th Gen |
| Processor Speed | Base clock speed of 3.1 GHz & Maximum turbo frequency of 3.4 GHz |
| Main Board | Intel |
| Monitor | 19-inch (Any China Brand) The actual monitor may vary from the pictures |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 120GB SSD + 500GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD Built-in |
| Keyboard | USB Keyboard (Free) |
| Mouse | Optical Mouse (Free) |
| Casing | Gigasonic / OVO / Erock / Circle / Star Sonic / DBM / win Tech |
📖 Overview
This desktop PC package includes an Intel Core i5 2th Gen processor with a base clock speed of 3.1 GHz & maximum turbo frequency of 3.4 GHz. The PC also has a 19-inch display, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD, 500GB HDD, 2GB Intel HD Built-in, a standard USB keyboard, optical mouse, Windows 10 Pro 64-bit with Free DOS, and a free power cable.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 2th Gen 120GB SSD + 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★