Desktop PC Intel Core i5 4th Gen 16GB RAM
-6%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 4th gen 16gb ram in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc intel core i5 4th gen 16gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳16,500
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H81 |
| Monitor | Hi Power 19" LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 16GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse |
| Casing | ATX Strong Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5 4th generation processor, up to 3.20 GHz processor speed, Asus-H81 motherboard, new Hi Power 19" LED full fresh monitor, 16GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 256GB SATA SSD, 2GB build-in HD board graphics, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX strong lighting casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 4th Gen 16GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★