Desktop PC Intel Core i5 4th Gen 8GB RAM 19" Monitor
-9%
Price in Bangladesh
৳14,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 4th gen 8gb ram 19" monitor in Bangladesh is ৳14,000 only. Buy Desktop pc intel core i5 4th gen 8gb ram 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳15,500
৳ 14,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4460S 4th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.40GHz Clock Speed, 6MB Cache |
| Main Board | Intel H-81M |
| Monitor | Sataex 19" LED |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Giga sonic |
| Mouse | Lenovo USB |
| Modem | 3G / 4G modem support |
| Casing | Giga sonic |
| Software | Windows |
📖 Overview
The desktop computer has an Intel Core i5 4th generation processor, AData 8GB DDR3 RAM, 256GB SATA SSD storage capacity, Intel H-81M motherboard, 19-inch LED monitor, DVD R/W, and ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 4th Gen 8GB RAM 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★