Desktop PC Intel Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-8%
Price in Bangladesh
৳16,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,400 only. Buy Desktop pc intel core i5 6th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 9%
৳18,000
৳ 16,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20GHz |
| Main Board | ASUS H110 with HDMI |
| Monitor | N/A |
| RAM | 8GB DDR4 ( 2666MHz ) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Casing | Gigasonic ATX Lighting Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5 6th generation processor, up to 3.20GHz processor speed, 8GB DDR4 2666MHz RAM, 256GB NVMe SSD Hard Disk, ASUS H110 motherboard with HDMI, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Windows 10 64 Bit Pro software, and Gigasonic ATX lighting casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 6th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★