Gaming PC Core i5-8400 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳29,600
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5-8400 8th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳29,600 only. Buy Gaming pc core i5-8400 8th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 8%
৳32,000
৳ 29,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
| Main Board | Asus Prime H310M-E R2.0 |
| Monitor | Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" 100Hz Full HD IPS Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard and Mouse Combo |
| Casing | Ravenger Ice Cooler X5 A RGB Desktop Gaming Case |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
Gaming PC has Intel Core i5 8th generation processor, Asus Prime H310M-E R2.0 motherboard, built-in 4GB shared graphics, 8GB DDR4 RAM, 256GB M.2 SSD, Hikvision DS-D5022F2-2P2 21.5" 100Hz Full HD IPS monitor, and Ravenger Ice Cooler X5 A RGB Desktop Gaming Case.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5-8400 8th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★