Desktop PC Intel Core i5 8th Gen 19" New LED Monitor
Price in Bangladesh
৳26,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i5 8th gen 19" new led monitor in Bangladesh is ৳26,500 only. Buy Desktop pc intel core i5 8th gen 19" new led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 26,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 320ghz/4mbCache। |
| Main Board | H310 Gigabyte 8gen |
| Monitor | NEW 19 LED Gigasonic |
| RAM | 16GB DDR4,2666bus/Adata |
| Hard Disk | 256GB Kingspec |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics HD.Builtin |
| Optical Drive | N/A |
| Audio / Speaker | N/A |
| Networking | Wi-Fi |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Modem | N/A |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Yes |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i5 8th generation processor, 320ghz/4mbCache।, H310 Gigabyte motherboard, NEW 19 LED Gigasonic monitor, 16GB DDR4 2666bus/Adata RAM, 256GB Kingspec SSD Hard Disk storage capacity, Built-in Intel 8GB Graphics HD, Wi-Fi connectivity, Hi-Power keyboard, HP mouse and a OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i5 8th Gen 19" New LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★