Desktop PC Intel Core i7 4th Gen16GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳24,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core i7 4th gen16gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳24,800 only. Buy Desktop pc intel core i7 4th gen16gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 24,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel i7 4th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.40ghz |
| Main Board | H81 Asus 4Gen |
| Monitor | Value Top 22inch NEW Borderless LED Monitor |
| RAM | 16GB,DDR3,1600bus.Adata |
| Hard Disk | 256GB Kingspece |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 8GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Gigasonic |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i7 4th generation processor 16GB RAM, 256GB SSD Hard Disk, 22 inch new borderless monitor, built-in 8GB graphics card, Wi-Fi + data networking, Gigasonic keyboard, HP mouse, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 4th Gen16GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★