Desktop PC Intel Dual Core 4GB RAM / 500GB HDD
-55%
Price in Bangladesh
৳4,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel dual core 4gb ram / 500gb hdd in Bangladesh is ৳4,499 only. Buy Desktop pc intel dual core 4gb ram / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 55%
৳10,000
৳ 4,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Dual Core |
| Processor Speed | 2.8GHz / 2M Cache / 800MHz FSB |
| Main Board | Esonic 41 Chipset |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Casing | Value-Top Casing |
📖 Overview
This desktop PC features a Pentium dual-core processor, Esonic 41 chipset motherboard, 4GB RAM, 500GB HDD storage, onboard graphics, Value-top casing, sound, and LAN.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Dual Core 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★