Desktop PC Ryzen 5 2400G 256GB NVMe SSD
-24%
Price in Bangladesh
৳21,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 2400g 256gb nvme ssd in Bangladesh is ৳21,700 only. Buy Desktop pc ryzen 5 2400g 256gb nvme ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 24%
৳28,700
৳ 21,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Ryzen 5 2400G |
| Processor Speed | 6MB Cache Up to 3.9GHz |
| Main Board | Atlas B450M-A Pro Max |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon RX Vega 11 |
| Keyboard | IMICE AN-300 |
| Mouse | IMICE AN-300 |
| Casing | OVO 335DW Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC has an AMD Ryzen 5 2400G processor with a maximum turbo frequency of 3.9GHz and a 6MB cache. This PC has 8GB DDR4 RAM and 256GB NVMe SSD storage. This PC-induced Atlas B450M-A Pro Max motherboard, OVO 335DW casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 2400G 256GB NVMe SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★