Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB RAM / 256GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳23,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳23,000 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳24,500
৳ 23,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | Up to 4.2 GHz Maximum Boost Clock |
| Main Board | Gaming Plus B-450M-K Pro Max |
| Monitor | Gigasonic 19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | vega 11 Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4G Support |
| Casing | Monarch Mystery Box 5ARGB |
📖 Overview
This desktop PC features an AMD Ryzen 5 3400G processor with a maximum boost clock of 4.2 GHz, an Atlas B450M Pro Max main board, a 19" LED monitor, 8GB DDR-4 RAM, 256GB SATA hard disk, SSD storage, and built-in graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★