Desktop PC Core i5 4th Gen 4GB RAM / 128GB SSD
-13%
Price in Bangladesh
৳13,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 4gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳13,499 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 4gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mohakhali, Dhaka
Save 13%
৳15,590
৳ 13,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 4570 4th Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz -3.60 GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Esonic H81 DDR3 |
| Monitor | Wintech 19" LED monitor |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Intel HD shared |
| Optical Drive | No |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC features an Intel Core i5 4570 4th generation processor, a 6MB cache, an Esonic H81 DDR3 main board, a Wintech 19" LED monitor, 4GB DDR3 RAM, a 128GB SSD hard disk, and a 10/100/1000 networking option. It also includes a standard keyboard and USB optical mouse. Additionally, it is equipped with a Wintech 19" LED monitor.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 4GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★