Gaming PC Core i5 6th Gen 22" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳30,900
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 6th gen 22" led monitor in Bangladesh is ৳30,900 only. Buy Gaming pc core i5 6th gen 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 30,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 3.20Ghz |
| Main Board | Asus H110 6-Gen |
| Monitor | HP 22" LED Monitor |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666bus |
| Hard Disk | KingSpace 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Graphics HD |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | Yes |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This gaming PC has a 22" LED Monitor. It is powered by an Intel Core i5 6th generation processor that can generate a speed of 3.20 GHz. It includes features of the Asus H110 6-Gen motherboard, Adata 8GB DDR4 2666bus RAM, KingSpace 512GB SSD, 4GB Graphics HD, Hi-power keyboard, and HP mouse.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 6th Gen 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★