Gaming PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳36,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 8th gen 16gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳36,500 only. Buy Gaming pc core i5 8th gen 16gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 36,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabite H3100 Motherboard |
| Monitor | HP 22 inch M22F LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP USB Standard |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
This Gaming PC C has 16 GB DDR4 2666MHzn RAM and 512 GB SSD. It is powered by an Intel Core i5 8th generation processor with a maximum base frequency of 3.20 GHz. Also, this gaming PC has a Gigabyte H3100 motherboard and an 8GB Build HD Board graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★