Gaming PC Core i5 8th Gen 256GB SSD 22" Monitor
Price in Bangladesh
৳26,999
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 8th gen 256gb ssd 22" monitor in Bangladesh is ৳26,999 only. Buy Gaming pc core i5 8th gen 256gb ssd 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 26,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Main Board | Gigabyte H310 |
| Monitor | New Valu-Top 22" LED monitor |
| RAM | Adata 8GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | Kingspace 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Networking | Wi-Fi |
| Keyboard | HP Standard |
| Mouse | Hi Power |
| Casing | OVO standard casing |
| Software | Standard |
📖 Overview
This gaming PC has an Intel Core i5 8th generation processor that can generate speeds up to 3.10 GHz. It has 8GB Adata DDR-4 RAM, Kingspace 256GB SSD, H310 Gigabyte motherboard, 4GB Build On HD Graphics card, OVO RGB casing, standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 8th Gen 256GB SSD 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★