Gaming PC Core i5 9th Gen 16GB / 512GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳24,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 9th gen 16gb / 512gb ssd in Bangladesh is ৳24,500 only. Buy Gaming pc core i5 9th gen 16gb / 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 9%
৳27,000
৳ 24,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 9th Generation |
| Processor Speed | 2.90 GHz |
| Main Board | Asus Prime-H310 |
| Monitor | No |
| RAM | 16GB DDR-4 ( 2666 MHz ) |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Build In On HD Board |
| Keyboard | No |
| Mouse | No |
| Casing | Max Green Black RGB Gaming Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This Gaming PC is powered by intel core i5 9th generation processor that can generate base frequency of 2.90 GHz. It has 16GB DDR-4 2666 MHz RAM, 512GB NVMe SSD and 8GB Build In On HD Board graphics card. Also, this PC includes Max Green Black RGB Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i5 9th Gen 16GB / 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★