Gaming PC Core i5 9th Gen 8GB RAM 2GB Graphics
-7%
Price in Bangladesh
৳24,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i5 9th gen 8gb ram 2gb graphics in Bangladesh is ৳24,500 only. Buy Gaming pc core i5 9th gen 8gb ram 2gb graphics at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳26,500
৳ 24,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-9400 |
| Processor Speed | 2.90 GHz Up To 4.10 GHz, 9 MB Cache, 6 Smart Cache Cores |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| RAM | DDR4 8GB 2666 BUS |
| Hard Disk | 240GB SSD + 1TB Toshiba HDD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 2GB Graphics |
| Audio / Speaker | HD Real Tech |
| Networking | 100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB Delux Gaming K6010 |
| Mouse | Gaming Havic |
| Modem | USB 3G / 4G |
| Casing | View One ATX |
📖 Overview
Core i5 9th generation processor, Gigabyte H-310M motherboard, gaming casing, 8GB RAM, 240GB SSD+ 1TB HDD.
1.0
★☆☆☆☆
1 review
R
MD Shahed
17 October 2020 12.03 PM
Overall
★☆☆☆☆
bol a o keoww kinben na ..Sob dobliket mal diya dibe ..Onno kono market thakka kinen valo huiybo