Gaming PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 22" LED Monitor
-7%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 3rd gen 16gb ram 22" led monitor in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Gaming pc core i7 3rd gen 16gb ram 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳19,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7 3770 3rd Gen Processor |
| Processor Speed | 3.40GHz Base Frequency up to 3.90GHz, 8M Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Giga sonic 22" LED |
| RAM | 16GB DDR3 (8 x 2) |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4000 |
| Optical Drive | No |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | 100 / 1000 MBPS |
| Keyboard | Giga sonic USB |
| Mouse | Giga sonic |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | Aqvin Gaming Casing |
| Software | Windows |
| Other Features | Gaming |
📖 Overview
Desktop gaming PC has Intel Core i7 3rd generation processor, Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, 16GB DDR3 RAM, 256GB SATA SSD, Aqvin gaming casing, mouse, and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★