Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB HDD
-21%
Price in Bangladesh
৳25,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb hdd in Bangladesh is ৳25,000 only. Buy Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 22%
৳32,000
৳ 25,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core I7 7th Gen |
| Main Board | X-STAR B365 PRO |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | 16 GB |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Graphics |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | RGB Gaming Casing |
📖 Overview
This gaming PC comes with some amazing features like Intel Core I7 7th Gen processor type, X-STAR B365 PRO motherboard, Built-in 2GB Graphic card, RGB gaming casing and 16GB RAM, 1TB HDD hard disk.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★