Gaming PC Intel Core i5 8th Gen 8GB RAM
-34%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc intel core i5 8th gen 8gb ram in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Gaming pc intel core i5 8th gen 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Tongi, Dhaka
Save 34%
৳22,000
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Main Board | Asus b365 m |
| Monitor | N/A |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | Acorium casing |
| Software | Windows |
| Other Features | 600W PSU |
📖 Overview
This is a gaming desktop PC that comes with a powerful Intel Core i5 8th generation processor, Asus b365 m motherboard, large 8GB RAM, 128GB Hard Disk SSD (Solid State Drive) capacity, Windows, 600W PSU and Acorium casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Intel Core i5 8th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★