Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB RAM 256GB SSD 19" Monitor
-14%
Price in Bangladesh
৳23,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram 256gb ssd 19" monitor in Bangladesh is ৳23,500 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb ram 256gb ssd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳27,500
৳ 23,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G |
| Processor Speed | Up to 4.2 GHz Maximum Boost Clock |
| Main Board | Atlas B450M Pro Max |
| Monitor | Gigasonic19" LED Monitor |
| RAM | 8GB DDR-4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Bult-in |
| Networking | LAN / USB / Wi-Fi |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | Monarch Mystery Box 5ARGB |
📖 Overview
It has an Atlas B450M Pro Max motherboard, Up to 4.2 GHz Maximum Boost Clock, Gigasonic 19" LED Monitor, DDR4 8GB RAM, and Monarch Mystery Box 5ARGB casing.
3.0
★★★☆☆
3 reviews
R
Chayan
10 February 2021 06.33 PM
Overall
★★★☆☆
এটা কি power supply সহ ? জিনিস গুলো intact হবে তো? ইউজড্ করা হবে না তো ? আর আমি কি SSD card নিতে পারবো ? এবং আপনাদের showroom এর ঠিকানা ?
Yes, please call at the number.
R
MD Shahed
17 October 2020 12.09 PM
Overall
★☆☆☆☆
bal ar showroom ayta keoww sell korben na ay khan thakka
R
Madani Computer & Traders
11 August 2020 03.05 AM
Overall
★★★★★
kjhklj