Gaming PC Ryzen 5 5600G 16GB DDR4 RAM 256GB SSD
-4%
Price in Bangladesh
৳30,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 5 5600g 16gb ddr4 ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳30,000 only. Buy Gaming pc ryzen 5 5600g 16gb ddr4 ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳31,500
৳ 30,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G |
| Processor Speed | 3.9GHz Base & up to 4.4GHz Maximum Speed, 3MB L2 Cache |
| Main Board | Motherboard Gigabyte A320M S2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek ALC887 codec High Definition Audio 2/4/5.1/7.1-channel |
| Networking | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | RGB gaming Case |
| Software | Windows |
📖 Overview
The Gaming PC is powered by an AMD Ryzen 5 5600G processor. Also, this PC comes with 16GB DDR4 RAM, 256GB M.2 SSD storage, Gigabyte A320M S2, and a Radeon graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 5600G 16GB DDR4 RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★