Gaming PC with Core i5 8th Gen 256GB M.2 SSD
-20%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc with core i5 8th gen 256gb m.2 ssd in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Gaming pc with core i5 8th gen 256gb m.2 ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳22,500
৳ 18,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 3.30GHz |
| Main Board | Asus Prime-H310 |
| RAM | 8GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Build-In 4GB on HD Board |
| Casing | RGB White Ice-Cool Mini Cashing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
The gaming PC is powered by an Intel Core i5 8th generation processor with a turbo frequency of 4.30 GHz, and 12MB cache. The desktop comes with 8GB DDR4 2666MHz RAM, 256GB M.2 SSD.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC with Core i5 8th Gen 256GB M.2 SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★