HP 14s-dq5164nia Core i7 12th Gen 14" FHD Laptop
-30%
Price in Bangladesh
৳60,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-1255U 12th Generation |
| Processor Speed | up to 4.7 GHz with Intel Turbo Boost Technology |
| Chipset | Intel Integrated SoC |
| Screen Size | 14" IPS Full HD |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speaker |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 1 x2, Bluetooth 5.2 |
| Webcam | HP True Vision 720p HD |
| Battery | 3-cell Li-ion, 41 Wh |
| Keyboard | Standard Spill-resistant |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 35.85 x 24.2 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.7 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 14s-dq5164nia-83Q82EA laptop is a powered by Intel Core i7-1255U 12th generation processor with Integrated Intel Iris Xe Graphics card. It has 8GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. The laptop comes with 14" display that features IPS panel, Full HD resolution, micro-edge, anti-glare 250nits brightness and 45% NTSC. This HP laptop features Dual speaker, Realtek Wi-Fi 6 1 x 2, Bluetooth 5.2 and and Intel Integrated SoC chipset.
Be the first to review
Share your experience with HP 14s-dq5164nia Core i7 12th Gen 14" FHD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★