HP 15-fd0000nx Core i7 13th Gen 512GB SSD Laptop
-9%
Price in Bangladesh
৳68,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳68,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳75,000
৳ 68,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7 13th Gen |
| Processor Speed | Up to 5.20GHz, 12MB Cache |
| Screen Size | 15.6 inch FHD |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe graphics |
| Audio/Speaker | Dual Speakers |
| Networking | Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3 wireless card |
| Webcam | 720p HD camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | HP Long Life 3-cell,41Wh Li-ion |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Dimensions (W x D x H) | 35.98 x 23.6 x 1.86 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.59 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This HP 15-fd0000nx Laptop comes with a Core i7 13th Gen Processor that speeds up to 5.00GHz, 12 Cores. It features 16GB DDR5 5200MHz RAM, 512GB NVMe Express Drive, a 15.6-inch FHD display, an Intel Iris Xe graphics card, an HD Webcam, Dual Speakers Audio and a Backlit Keyboard.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-fd0000nx Core i7 13th Gen 512GB SSD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★